Wywiad dla serwisu ENTER THE ROOM

Mikropigmentacja to zabieg, dzięki któremu możemy zwiększyć walory estetyczne naszych brwi, powiek czy ust. Jednak poprawa wyglądu i komfortu codziennego funkcjonowania to nie tylko klasyczny makijaż permanentny. To także eliminacja defektów – rozszczepu wargi, plam bielaczych, blizn, łysienia plackowatego – które są skutkiem różnych chorób i przykrych dolegliwości. Jednym właśnie z takich zabiegów jest pigmentacja brodawki piersiowej. Gdy kobieta ma zrekonstruowaną pierś, czyli wszczepiony implant, ekspander lub tkankę własną, to zazwyczaj nie ma brodawki. Można ją zrekonstruować chirurgicznie, pobierając tkankę z powieki, uda lub drugiej brodawki. Można ją też namalować – i to jest to, czym my się zajmujemy.

Mikropigmentacja brodawki piersiowej

Mikropigmentacja brodawki piersiowej jest nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na odwzorowaniu („namalowaniu”) brodawki w miejscu, gdzie jej nie ma lub gdzie zrekonstruowana przy pomocy zabiegu chirurgicznego brodawka nie ma odpowiedniego kolorytu, albo nie jest tak kształtna jak naturalna. Zabieg jest połączeniem odpowiedniej techniki oraz wyczucia artystycznego. Odpowiedni kształt, dobór kolorów, technika światłocienia – to czynniki wpływające na efekt końcowy.

Bariery psychologiczne u kobiet po zabiegu mastektomii

mikropigmentacja brodawki piersiowej
Dzięki popularyzacji profilaktyki raka, zwiększa się świadomość związana z tą groźną i coraz częściej występująca chorobą. Jednym z częstszych nowotworów jest rak piersi. Utrata piersi, przestaje być tematem tabu. Powstają dedykowane programy, wspierane przez media, mające na celu budowanie wiadomości wśród kobiet i ich rodzin. Utrata piersi jest dużym przeżyciem dla kobiety w każdym wieku. Po ich utracie, długotrwałym stresie i dyskomforcie procesu leczenia często popadają one w depresję, prawie zawsze towarzyszy im uczucie zażenowania przed swoim partnerem. O ile znacząco wzrosła świadomość rekonstrukcji piersi po mastektomii piersi, o tyle w temacie rekonstrukcji brodawki, odtworzenia jej wypukłości, przywrócenia koloru pozostaje wiele do zrobienia. Mikropigmentację otoczki i brodawki sutkowej można wykonać zarówno na piersi ze zrekonstruowaną brodawką, której brakuje po prostu odcienia, ale i na piersi bez brodawki – wtedy odpowiednie techniki światła i cienia pozwalają na uzyskanie hiperrealistycznego efektu.

MOTYLE ŚWIADOMOŚCI Mała Wielka Pomoc

MOTYLE ŚWIADOMOŚCI
Projekt Motyle Świadomości polega na stworzeniu miejsc, gdzie osoby, borykające się z problemami estetycznymi, mogą liczyć na najwyższej klasy pomoc w zakresie mikropigmentacji medycznej. Swoim działaniem pragniemy zwiększyć świadomość społeczną wzakresie zabiegów mikropigmentacji medycznej, a w szczególności zabiegu rekonstrukcji brodawki po zabiegu mastektomii piersi.